Ana Sayfa Kadın Kadın Genital Bölge Temizliği Nasıl Yapılmalı?

Kadın Genital Bölge Temizliği Nasıl Yapılmalı?

Kadın genital bölge temizliğinin yapılması her zaman önem arz ettiği gibi hijyenin sağlanmasında da ön plana çıkar özelliğe sahiptir. Doğru işlemlerin gerçekleştirilmesi sonucunda kadın genital bölge temizliğinde en iyi sonuçların görülebilme olanağı bulunur. Aksi takdirde hem hijyen açısından hem de hastalık oluşumu açısından uygun zemin ortaya çıkar. Düzenli olarak yapılacak kadın genital bölge temizliğiyle birlikte sorun yaşanmadan günlük yaşama devam edilebilir.

Kadın Genital Bölge Temizliği Yöntemleri

Genital bölge temizliğinin gerçekleştirilmesi aşamasında öncelikli olarak hangi yöntemin kullanılacağı belirlenmelidir. Kadın genital bölge temizliğinde jilet yöntemi, tüy dökücü krem ya da ağda kullanma uygulama yöntemleri mevcuttur. Seçimin yapılmasının ardından ürünlerin bölgeye uygun şekilde seçilerek işleme başlanabilmesi mümkün olur.

  • Jiletle Temizlik

Genital bölgede jiletle temizlik yapmak için bol su kullanımı gerekir. Jiletin beş bıçaklı olması ve genital bölgede olumsuz durumların oluşmasını engelleyecek yapıda tasarlanan özelliğine önem gösterilmelidir. Genital bölge temizliği için bol suyun kullanımının ardından jiletle uygulama yapılmalıdır. Kılların çıkış yönüne göre uygulamanın gerçekleştirilmesinden sonraki aşamada tersi yönde işlemin gerçekleştirilmesi gereklidir. Böylelikle tahriş önleneceği gibi jiletin doğru şekilde kullanılarak, pürüzsüz görünümün sağlanabilmesi mümkün hale gelir.

  • Tüy Dökücüyle Temizlik

Kadınlar için özel olarak hazırlanmış olan genital bölge tüy dökücü ürünlerinin kullanımıyla genital bölgede özel temizlik işleminin gerçekleştirilebilmesi avantajı bulunuyor. Tüy dökücünün genital bölgeye sürülmesinin ardından
10-15 dakikalık süre beklenerek spatula yardımıyla çıkarılması mümkündür. İşlemden sonra bol suyla genital bölge yıkanarak temizliği sağlanmalıdır.

  • Sir Ağda Bandıyla Temizlik

Pürüzsüz yöntem olarak sir ağda bantlarının kullanımı uygun durumdadır. Temizliğin genital bölgede tam olarak sağlanabilmesine yönelik uygulanabilmektedir. Sir ağda bandı genital bölgeye yapıştırıldıktan sonra bölge bölge gidilerek çıkarılması tamamen pürüzsüz görünümün oluşmasında etkili olur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here