Ana Sayfa Kadın Hamilelikte Tüy Dökücü Nasıl Kullanılmalı?

Hamilelikte Tüy Dökücü Nasıl Kullanılmalı?

Hamilelik döneminde hormonların sürekli değişmesinden dolayı tüy problemleriyle uğraşmak daha zor hale gelir. Bir yandan göbek büyürken bir yandan da tüy dökücü kremlerin kokusu, anne adaylarını rahatsız eder. Anne adayları, özellikle bu dönemde ağda veya tıraş bıçağı gibi cildi tahriş eden yöntemlerden kaçınırlar. Hamilelik döneminde epilasyon kremlerini kullanmak güvenli olsa bile bu kremlerin kokularından dolayı anne adaylarının rahatsız olması doğaldır. Çünkü, gebelik dönemindeki kadınların koku duyuları daha hassas hale gelir.

Hamilelikte Tüy Dökücü Krem Kullanılmalı Mıdır?

Gebelik döneminde hormonların devamlı değişmesinden dolayı kılların büyüme hızı artar. Özellikle, kasık bölgesinde, karında, bacaklarda ve kollarda tüylenmeler meydana gelir. Hormon seviyesi, kısa zamanda hamilelik öncesi döneme geri dönse de hamilelikte güzel görünmek ve moralini yüksek tutmak isteyen anne adaylarının tüylerinden kurtulması bir zorunluluktur. Epilasyon kremlerinde keratin ad verilen kimyasal bir madde bulunmaktadır. Ancak, bu kimyasalların insanı rahatsız eden kokusunu gölgelemek adına kokusu güçlü parfümler kullanılmaktadır. Bu tip parfümler, hamilelik döneminde koku hassasiyeti artan anne adaylarında baş ağrısı, kusma ve bulantı gibi sorunların yaşanmasına neden olabilir. Buna ek olarak, gebelik döneminde cilt daha hassas bir hale geldiğinden dolayı epilasyon kremlerindeki kimyasal maddeler, cildin tahriş olmasına veya alerjik reaksiyonlar yaşanmasına sebebiyet verebilir.

Hamilelikte Tüy Dökücü Krem Kullanılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gebelik dönemindeki kadınların bu kremi kullanmadan önce üreticinin talimatlarını mutlaka okuması gereklidir. Ayrıca, krem, yaralı bir ciltte veya yüzde kullanılmamalıdır. Hassas cilde sahip olanların özellikle bu tip ciltler için formüle edilmiş ürün kullanması gereklidir. Ürünü kullanmaya başlamadan önce, cildin küçük bir bölgesinde yama testi yaptırılmalıdır. Epilasyon kremi kullananların mutlaka bulundukları ortamı havalandırması gereklidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here