Ana Sayfa Erkek Erkek Genital Bölgede Ağda Sağlıklı mı?

Erkek Genital Bölgede Ağda Sağlıklı mı?

Genital bölgede temizlik yapmak başlı başına önemli bir işlemdir. Erkekler için hijyenin sağlanmasında ve temizliğin kapsamlı olarak yapılmasında genital bölgeye her zaman önem verilmesi gerekmektedir. Ağda, temizlik yöntemi seçenekleri arasında yer alan ve pürüzsüz işlemin sağlanabileceği alternatiflerden birisidir. Kadınlarda sıklıkla tercih edilen yöntem olsa da erkek genital bölgesi için ağda sağlıklı değildir.

Erkeklerde kıl köklerinin daha yoğun olarak bulunuyor olması nedeniyle, işlem sürecinde yaşanacak acı yoğun olacağı gibi işlem süresi de uzayacaktır. Ağda kullanımı erkekler için bu nedenle son derece zorlayıcı bir işlem olarak görülebilir. Genital bölgede ağda yönteminin erkekler için kullanılabilir durumda olması mümkün durumdadır ancak sonuçları itibariyle tercih edilmemesi doğru olur.

Erkek Genital Bölgede Ağda Alternatifi Acısız Yöntem

Genital bölge temizliğinin gerçekleştirilmesi aşamasında erkekler için tercih edilebilecek acısız yöntem olarak tüy dökücü krem kullanımı geliyor. Erkeklere özel olarak hazırlanan genital bölge temizleyici hassas tüy dökücü kremin genital bölgeye uygulanması ağda etkisi gösterir. Doğru kullanımıyla birlikte ağda kadar üst düzeyde sonuç vermesi söz konusu olur.

Ağdanın tercih edilmesi durumunda işlem sürecine son derece önem verilmeli ve özellikle genital bölgenin işlem öncesinde temizlenmiş olması, kıl köklerinin kısa tutulması gereklidir. Ağda ortalama olarak erkekler için 1-1.30 saat arasında yapılır. Sağlıklı bir yöntem olmadığından dolayı tüy dökücü gibi alternatiflerin yöntemlerin tercih edilmesi daha doğru olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here