Ana Sayfa Erkek Erkek Genital Bölge Temizliği Nasıl Yapılmalı?

Erkek Genital Bölge Temizliği Nasıl Yapılmalı?

Erkekler için genital bölge temizliği yapılması, vücudun diğer bölgelerinin temizlenmesi kadar yüksek derecede önem arz etmektedir. Hijyen eksikliği nedeniyle oluşabilecek hastalıkların önüne geçilmesine olanak sağlayan genital bölge temizliği doğru şekilde yapıldığında başarılı sonuçlara ulaşabilme farkının görülmesi her zaman mümkün olur.

Doğru bir temizlik işlemiyle yaşanması muhtemel olan hastalıkların önüne geçilebileceği gibi, bölgede rahatlığın sağlanması da mümkündür. Her cilt tipi farklı olduğundan dolayı hazırlık aşaması, uygulama aşaması ve temizlikten sonraki aşama önem arz eder.

Erkeklerde Genital Bölge Temizliğinin Doğru Yapılışı

  • Ürün Seçimi

Genital bölge temizliği yapabilmek adına bölgede kullanılacak olan ürünlerin seçimi en önemli nokta oluyor. Doğru ürünlerin tercih edilmesiyle birlikte başarılı sonuçlara ulaşmak her zaman fark yaratan sonuçların alınabilmesinde etkilidir. Jilet ve tahrişin önüne geçmek için tıraş jelinin, cilt yapısına göre yapılması başarılı teizmliği sağlar. Jilet tercih etmek istemeyenler için özel olarak genital bölgeler için üretilen tüy dökücü ürünler kullanılabilmektedir.

  • Uygulama Aşaması

Bol su yardımıyla genital bölgede temizlik hazırlığına başlanır. 5 dakikalık yumuşatma işleminin ardından sabun veya jel yardımıyla tahriş engellenecek şekilde jiletle uygulama işlemi yapılır. Cildin gerilerek temizliğin yapılması gerekir. Aksi takdirde tahriş ya da kanama gibi durumların oluşabilmesi söz konusu olur. Uygulamada bölge bölge işlem yapılarak suyla temizliğin sağlanması gereklidir. Temizliğin ön kısımdan arka kısma doğru olacak şekilde yapılması doğrudur.

Tüy dökücü yardımıyla genital bölge temizliğini yapacak olan erkekler, ürünün kullanma talimatına uygun olarak uygulama gerçekleştirmeliler.

Temizlik Sonrası

Genital bölge temizliğinin ardından erkekler hiçbir zaman bölgeyi nemli bırakmamalıdırlar. Bölgenin kurutulduğundan emin olunmalıdır. Genital bölgenin nemli olmayacak şekilde tamamen kurutulması, en iyi sonuçların alınabilmesine olanak sağlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here